Drevohliníkové okná

V interiéri drevo, v exteriéri hliník

Drevohliníkové okná sú najvyššou radou okien a spĺňajú predstavy aj tých najnáročnejších klientov. V interiéri zachovávajú prírodnú krásu dreva, v exteriéri atraktívny dizajn hliníka, ktorý spĺňa vysoké nároky súčasných stavieb. Výsledkom tejto kombinácie je úžasná rovnováha estetiky a energetickej účinnosti. Tradičný dizajn v spojení s esteticky upraveným povrchom exteriérového hliníkového obloženia predĺži životnosť Vášho okna niekoľkonásobne.

Vynikajú svojim prepracovaným vzhľadom a ponúkajú širokú škálu farebných prevedení a tvarov tak, aby vyhovovali požiadavkám pre Váš individuálny štýl. Spojenie dreva  a hliníka získame vysoko odolné okná, voči poveternostným vplyvom s dlhou životnosťou a minimálnymi nákladmi na údržbu.

Jedinečné prednosti drevo-hliníkových okien:

Používame kovanie značky MACO pre komfortné ovládanie a 100 % spoľahlivosť, pri posuvných systémoch je to kovanie značky SIEGENIA. Pre vyšší stupeň bezpečnosti vyrábame okná v ďalších dvoch triedach – nižšia trieda RC2 a vyššia trieda RC3. Kovanie je mechanikou celého okna, vďaka nemu otvárame, sklápame a následne zatvárame. Z estetického hľadiska si môžete vybrať kovanie – viditeľné, čiastočne skryté alebo úplne skryté. Vďaka najmodernejšiemu technologickému vybaveniu a zručnosti našich zamestnancov vyrábame okná od jednoduchých až po atypické tvary okenných konštrukcií. Takto navrhnuté okná, spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky pre Váš individuálny štýl.

Pri našich oknách používame SGG SWISSPACER – „teplý rámik“, ktorý zabezpečí v porovnaní so štandardným hliníkovým rámikom dosiahnutie vyšších teplôt na okraji okna, zníženie tvorby kondenzátu, elimináciu vzniku plesní na oknách a tým, zaistenie zdravej obytnej klímy.
Štandardný typ okien vyrábame s konštrukčnou hrúbkou profilu 68 mm, zasklenie izolačným 2-sklom o hrúbke 28 mm, alebo 3-sklom o hrúbke 40 mm. Ku všetkým typom okien ponúkame sklá v kombinácii tepelno-izolačné, bezpečnostné, zvukovo-izolačné, ornamentné a zrkadlové.
Na výber máme viaceré druhy dreva – dub, červený smrek, borovicu alebo exotické drevo meranti. Ponúkame širokú škálu farieb a moridiel prestížnej značky Akzo Nobel a Sikkens. Farby a lazúry ktoré používame sú veľmi odolné voči vplyvom počasia a UV žiareniu.
Ponuka variantov drevohliníkových okien sa neustále rozširuje tak, aby vyhovovala architektonickým potrebám každého projektu a zároveň spĺňala najprísnejšie technické a estetické požiadavky zákazníkov.
Návrat hore