Drevené okná

Spojenie tradície a moderného dizajnu

Drevené okná patria k najvyhľadávanejším oknám na našom trhu. Svojou prirodzenou krásou a vlastnosťami určujú estetický vzhľad, štýl a hodnotu Vášho domova. Dodnes sú to najpoužívanejšie okná vhodné do novostavieb, pri rekonštrukciách domov a bytov s optimálnym pomerom cena/kvalita.
Drevo je vo všeobecnosti jedným z najlepších tepelnoizolačných materiálov,  ktoré sa perfektne hodí k štýlu Vašich okien a dverí. Je príjemné na dotyk, má nezameniteľnú vôňu, farbu i štruktúru. Je našim obľúbeným materiálom práve pre jeho bezkonkurenčné vlastnosti, ktorými spĺňa funkciu prírodného izolantu. Disponuje tiež jedinečným dekoratívnym bohatstvom, a tým je kresba dreva. 

ČERVENÝ SMREK

Najpoužívanejšie drevo pri výrobe okien, je cenovo výhodný so svojimi
tepelno-izolačnými vlastnosťami.

BOROVICA

Dobre opracovateľné a vysoko trvanlivé drevo, obsahuje vyššie množstvo živice.

DUB

Najkvalitnejšia a najtvrdšia surovina na výrobu drevených okien, ťažká drevina s dlhou životnosťou.

MERANTI

Exotická drevina s pôsobivým vzhľadom, príznačná vysokou odolnosťou voči poveternostným podmienkam, vlhkosti alebo suchu.

Orange and Yellow Vibrant and Dynamic Construction X-Frame Banner (10)

Konštrukčná hrúbka profilu 68 mm, zasklenie izolačným 2-sklom o hrúbke 28 mm alebo hrúbka profilu 78 mm s 3-sklom o hrúbke 40 mm v kombinácii tepelno-izolačné, bezpečnostné , zvukovo-izolačné , ornamentné a zrkadlové. Ponúkame širokú škálu farieb a moridiel prestížnej značky Akzo Nobel a Sikkens. Farby a lazúry ktoré používame sú veľmi odolné voči vplyvom počasia a UV žiareniu. Napriek tomu odporúčame pre zachovanie dlhej životnosti vašich okien, dodržiavať správnu starostlivosť, s ktorou Vám radi pomôžeme.

Pri našich oknách používame SGG SWISSPACER – „teplý rámik“, ktorý zabezpečí v porovnaní so štandardným hliníkovým rámikom dosiahnutie vyšších teplôt na okraji okna, zníženie tvorby kondenzátu, elimináciu vzniku plesní na oknách, a tým zaistenie zdravej obytnej klímy.

Používame kovanie značky MACO pre komfortné ovládanie a 100% spoľahlivosť, pri posuvných systémoch je to kovanie značky SIEGENIA a KFV. Pre vyšší stupeň bezpečnosti vyrábame okná v ďalších dvoch triedach – nižšia trieda RC2 a vyššia trieda RC3. Kovanie je mechanikou celého okna, vďaka nemu otvárame, sklápame a následne zatvárame. Z estetického hľadiska si môžete vybrať kovanie – viditeľné, čiastočne skryté alebo úplne skryté.

Návrat hore