Previous
Next

V prípade potreby zabezpečíme dovoz okien našimi dopravcami, ktorí majú bohaté skúsenosti s prepravou okien a vchodových dverí.

Výrobná hala a výrobné postupy:

Naša výrobná hala je vybavená kvalitnými strojmi na opracovanie dreva a hliníka, aby mohli byť dodržané moderné technológie opracovania. Vo vybavení dielne nechýbajú frézy, egalizačná a pásová brúska, rámový lis či linka na povrchovú úpravu dreva so závesnými hákmi. K najnovším a najmodernejším strojom patria CNC stroje na obrábanie dverí a eurookien ktoré dokážu zefektívniť výrobu a kvalitu požadovaných výrobkov.  
Naše výrobné postupy sú postavené na dlhoročných stolárskych skúsenostiach s využitím CNC technológie. Spojenie tradície s pokrokovými technológiami zaručuje precízne, ukážkové opracovanie tak zaužívaného materiálu akým je drevo alebo hliník. Trhová hodnota výrobkov týmto spôsobom neustále narastá.

Povrchová úprava:

Povrchová úprava ako uzatvorenie povrchu, spája estetické aspekty so želanou ochrannou funkciou. V súčasnosti dosahuje veľmi vysokú životnosť, a to vďaka pokroku vo vývoji povrchových úprav. Na výber ponúkame zo širokej škály  RAL farieb, moridiel značky AKZO NOBEL a SIKKENS alebo obľúbenú imitáciu dreva. 
Povrchová úprava drevených okien a dverí sa skladá z minimálne troch vrstiev, pričom prvá a druhá vrstva zabezpečuje ochranu voči drevokazným hubám, plesniam, a má za úlohu uzavrieť povrch dreva. Následne sa povrch prebrusuje veľmi jemným brúsnym papierom a špeciálnym vysokotlakovým zariadením sa na okno nanesie konečná hrubovrstvá lazúra s vynikajúcou odolnosťou voči poveternostným vplyvom.
Povrchová úprava hliníkových okien a dverí spája estetické aspekty so želanou ochrannou funkciou. Význam povrchovej úpravy sa z klasickej ochrannej funkcie surového hliníkového povrchu rozšíril na charakteristický stvárňujúci a rozlišovací znak. Na výber máte širokú škálu RAL farieb a farebných kombinácií podľa Vášho želania.

Kovanie:

Kovanie je dôležitou súčasťou dverí a okien, ktoré zabezpečia Váš domov. Naša firma používa len tie najkvalitnejšie celoobvodové kovania značky ako MACO, GU kovanie pre komfortné ovládanie a 100% spoľahlivosť. Pri posuvných systémoch je to kovanie značky SIEGENIA a AGB. Pre vyšší stupeň bezpečnosti, vyrábame okná v ďalších dvoch triedach – nižšia trieda RC2 a vyššia trieda RC3.
Kovanie je mechanikou celého okna, vďaka nemu otvárame, sklápame, môžeme ho dať do mikroventilačnej polohy ako aj bezpečne ho zavrieť. Z estetického hľadiska si môžete vybrať kovanie – viditeľné, čiastočne skryté alebo úplne skryté.

Izolačné sklá:

Najaktuálnejšia požiadavka na okná je energetická úspornosť, zasklenia majú výrazný vplyv na spotrebu energie. Sklo zaberá až 85 % plochy okna.
Izolačné sklá sú zložené z dvoch alebo troch tabúľ skla v hrúbkach a druhoch zodpovedajúcich funkčným, mechanickým a estetickým nárokom, ktorých vzdialenosť vymedzuje rôzne široký dutý dištančný profil naplnený vysúšacím prostriedkom – molekulovým sitom.
Na výber ponúkame rôzne typy skiel ako tepelnoizolačné sklo, protislnečné, zvukovoizolačné, bezpečnostné, protipožiarne alebo špeciálne sklo. Zasklievanie a tesnenie prevádzajú zaškolení pracovníci, ktorí majú viacročné skúsenosti s výrobou okien a dverí.
Návrat hore